Az itt
töltött 30 nap alatt szeretném minél jobban megismerni a norvég ellátó
rendszert és az itt végzett munkát, a célcsoportot.
Ezen túl két
téma foglalkoztat a leginkább. Az első, hogy szeretném tudni, hogy csak az
a különbség, hogy több anyagi támogatás jut a kitűzött célok elérésére, vagy
főleg a szakma hozzáállásán múlik a „siker”?
Emellett érdekel, hogy mennyire fogalmazzák
meg a kritikájukat, a szakmai munkát végző szervezetek a fenntartójuk (az állam
felé)? Megmerik fogalmazni egyáltalán, és ha igen akkor van-e valamilyen
következménye, negatív esetleg pozitív talán? Erre a két kérdésre igyekszem
választ találni itt létem alatt. Remélem, hogy kiderül, hogy itt kolbászból
van-e a kerítés, vagy csak nyomokban tartalmaz kolbászt. Mindenesetre egy kis
mangalica kolbászt hoztam az itt dolgozóknak, hogy megkóstolhassák, hogy mi
nincs a magyar kerítésben.
Megérkeztem
Drammen-be, egy szép kisvárosba Osló melett. Különböző tanulmányokból egy
lepukkant elővárosra számítottam, de ez a „Lila Akác köz”-nek tűnik, szép és
takaros.
 |
| Drammen a hegyről |
 |
| Környező utcák |
 |
| Környező utcák |
 |
| Környező utcák |
 |
| Drammen városközpont |
Egyszerű,
minimalista, főleg faházak sorakoznak az utak mentén. Emellett látszik, hogy az
elmúlt néhány évben sok épületet felújítottak. Gyakorlatilag én a munkahelyükön
lakom egy eddig „silent room”-ként használt szobát rendeztek be nekem. Sokszor úgy érzem magam,mint Tom Hanks a Terminál című filmben. Az éjjel
nem sokat aludtam, nem tudom, hogy a fejem mellett lévő oltár szerű saroknak
köszönhetem, vagy csak egyszerűen az új hely miatt van. Két nagy tere van az
épületnek, az egyik a konyha a másik afféle nappali. A nappaliból nyílnak az
irodák és az én szobám. Zuhanyzó az alagsorban a konditerem mellett, wc az
emeleten.
 |
| A szobám |
 |
| Az oltáram |
Szóval
reggel 8-kor elkezdődik a meló és itt mindenki jön-megy. Egyébként nagyon
kedvesek és segítőkészek.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése