A reggelt
a szomszédos FRI, azaz kiléptető házban kezdtem. Az itt dolgozók, ha tehetik
reggelente átjönnek , és itt kezdik napot, beszélgetnek az ügyfelekkel mielőtt
munkába mennének. Munka előtt még mindenki átmegy az Aktív kávézóba, hogy többi
sorstársukkal találkozzanak. Sikerült
beszélgetésbe elegyednem egy volt itt lakóval aki, jelenleg már saját lakással
rendelkezik. Elmesélte, hogy két évvel ezelőtt igazán elhatározta magát, hogy
abba hagyja drogozást, akkor került Bymisjon látókörébe. Előtte is volt néhány
próbálkozása, hogy tiszta legyen de, egyedül nem ment, végül már nem volt más
választása. Két évvel ezelőtt a nappali melegedőben (Motestedet) találkoztak
vele először. Elég rossz fizikai és mentális állapotban volt. Az előkészítő
lépések után bekerült a kiléptető házba, majd saját albérletbe. Elkezdett egy
lakást bérelni a helyi önkormányzat (Kommune) segítségével, amit jelenleg a
helyi bank, a Husbanken támogatásával, egy nagyon kedvezményes hitel segítségével
már bérel egy ideje, most pedig meg tudja vásárolni. Egy fontos kritérium, hogy
vásárlás után három évig nem adhatja bérbe, illetve el.
Jelenleg
önkéntesként van jelen a kiléptető házban éjszakánként, hogy segítsen a többi
sorstársnak. Az őket segítő szociális munkás kérdésemre elmondta, hogy a gondos
előmunkálatok után 10-ből, 7-nek sikerül változtatni az életén.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése