2013. október 4., péntek

Második nap

A reggelt a szomszédos FRI, azaz kiléptető házban kezdtem. Az itt dolgozók, ha tehetik reggelente átjönnek , és itt kezdik napot, beszélgetnek az ügyfelekkel mielőtt munkába mennének. Munka előtt még mindenki átmegy az Aktív kávézóba, hogy többi sorstársukkal találkozzanak.  Sikerült beszélgetésbe elegyednem egy volt itt lakóval aki, jelenleg már saját lakással rendelkezik. Elmesélte, hogy két évvel ezelőtt igazán elhatározta magát, hogy abba hagyja drogozást, akkor került Bymisjon látókörébe. Előtte is volt néhány próbálkozása, hogy tiszta legyen de, egyedül nem ment, végül már nem volt más választása. Két évvel ezelőtt a nappali melegedőben (Motestedet) találkoztak vele először. Elég rossz fizikai és mentális állapotban volt. Az előkészítő lépések után bekerült a kiléptető házba, majd saját albérletbe. Elkezdett egy lakást bérelni a helyi önkormányzat (Kommune) segítségével, amit jelenleg a helyi bank, a Husbanken támogatásával, egy nagyon kedvezményes hitel segítségével már bérel egy ideje, most pedig meg tudja vásárolni. Egy fontos kritérium, hogy vásárlás után három évig nem adhatja bérbe, illetve el.

Jelenleg önkéntesként van jelen a kiléptető házban éjszakánként, hogy segítsen a többi sorstársnak. Az őket segítő szociális munkás kérdésemre elmondta, hogy a gondos előmunkálatok után 10-ből, 7-nek sikerül változtatni az életén.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése